loader
Uroda & Zdrowie

Jak konturować twarz? Te zasady pomogą ci zdefiniować jej kształt

Konturowanie i podkreślanie to znane od lat metody makijażu, ale ostatni czas przyniósł prawdziwy przełom, jeśli chodzi o ich popularność. Odkąd gwiazdy takie jak Kim Kardashian wykorzystały media społecznościowe, by pokazać publiczności swoje makijażowe wskazówki, konturowanie przeżywa swój renesans. Przeczytaj poniższy artykuł i dowiedz się, jak zdefiniować swój kształt twarzy!

Czego potrzebujesz?

  • Puder, podkład lub korektor o 1 lub 2 odcienie ciemniejszy od Twojego oryginalnego odcienia skóry,
  • puder, podkład lub korektor o 1 lub 2 odcienie jaśniejszy od koloru Twojej skóry,
  • rozświetlacz lub błyszczący, jasny cień do powiek,
  • gąbeczka lub pędzel do blendowania,
  • spray rozświetlający (opcjonalnie).

Znajdź kształt swojej twarzy

Jeżeli chcesz być profesjonalistką w konturowaniu, musisz najpierw określić kształt swojej twarzy. Każdy kształt wymaga nieco innego ułożenia kosmetyków. Zasadniczo, istnieje 6 kształtów twarzy do wyboru: owalny, okrągły, podłużny, kwadratowy, diamentowy i sercowaty.

Konturowanie!

Możesz konturować twarz za pomocą pudru, podkładu lub kremu - inną popularną opcją jest połączenie tych trzech produktów. Przede wszystkim, upewnij się, że posiadasz kosmetyki o 1 lub 2 odcienie ciemniejsze i 1 lub 2 odcienie jaśniejsze od Twojej karnacji. Jest to absolutnie konieczne, aby uzyskać efekt cieniowania.

Jaśniejszy produkt nałóż w miejscach, które chcesz ukryć lub uwydatnić. W przypadku większości z Was są to: okolice pod oczami, mostek nosa i podbródek oraz środek czoła. Z kolei ciemniejszy produkt należy nałożyć w miejscach, które wymagają większej głębi. Użyj go w zagłębieniach policzków, na skroniach, na linii żuchwy, z boku nosa i na obwodzie czoła. Jeśli chcesz, możesz również konturować szyję i oczy.

twarz konturowa

Blend jest Twoim przyjacielem

Najważniejszy i najłatwiejszy krok w tym samym czasie. Wszystkie ostre linie, które wykonałaś, wymagają roztarcia, dzięki czemu konturowanie będzie wyglądać o wiele bardziej naturalnie i bez wysiłku. Dlatego właśnie potrzebujesz beauty blendera, zwykłej gąbki lub pędzla do blendowania. Dodatkowo, możesz utrwalić makijaż odrobiną sprayu utrwalającego lub pudru translucentnego (jeżeli wcześniej używałaś produktów kremowych).

Zrób Highlight

Highlighting/strobing to kolejny wspaniały trend w dzisiejszym świecie makijażu. Wybierz rozświetlacz w dowolnym kolorze - złotym, srebrnym, różanym, a nawet jasnobrązowym. Najważniejszy wybór dotyczy ciepła: odcień może być ciepły lub zimny. Tego typu produkty występują w kremach, pudrach oraz w płynnej konsystencji.

Gdzie nakładać rozświetlacz? Skup się na kościach policzkowych, łuku kupidyna, podbródku, nad skroniami przy brwiach oraz na nosie (zarówno czubek jak i mostek). Aby podkreślić makijaż oczu, wystarczy pomalować łuk brwiowy i wewnętrzne kąciki oczu. Highlighter dodaje odrobinę bl asku i sprawia, że skóra wygląda młodziej i zdrowiej.

To wszystko! Skończyłaś! Teraz zakończmy makijaż, abyś mogła czuć się piękna i pewna siebie przez resztę dnia. Gorąco polecamy Ci zainwestowanie w spray rozświetlający. Choć jest to całkowicie opcjonalne, sprawi on, że całość będzie wyglądała bardziej naturalnie i nie będzie "ciastowata". Gwarantuje on również długotrwały efekt, więc Twoje konturowanie i rozświetlanie będzie widoczne przez cały dzień.